Tërnava i pamposhtur, fiton garën për të udhëhequr BIK-un
Me 52 vota në favor, Naim Tërnava do ta mbajë postin e myftiut të Bashkësisë Islame të Kosovës edhe për një mandat.

Mbledhja u mbajt në sallën e konferencave në selinë e Kryesisë së BIK-ut me nga 12:00.

Në garë për këtë post ishin myftiu Naim Tërnava dhe anëtari i kryesisë së BIK-ut, Reshat Mexhiti.
Shtuar më 27/10/2018, ora 13:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori