Tërësisht të mbuluara, këto janë gratë kosovare që u kthyen nga ISIS (FOTO LAJM)

Janë paraqitur sot në Gjykatën Themelore të Prishtinës, 32 gratë që janë kthyer nga Siria në Kosova, në valën e 110 personave të kthyerfundmi.

Operacioni i kthimit u organizua nga Ushtria e SHBA e cila i ka kthyer shtetasit e Kosovës me një aeroplan javën e kaluar. Tashmë shumica prejt tyre po përballen me akuzën e pjesmarrjes në luftrat e një shteti tjeter dhe pjesmarrjen në një grup terrorist.

Shtuar më 23/04/2019, ora 15:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori