Telefonata e plotë e Thaçit kur i thotë Sveçlës le ta merr edhe Kurtin dhe i pret në shtëpi (VIDEO)
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka quajtur Vetëvendosjen ndërmarrje kriminale.

“Që prej çlirimiti të Kosovës, deri dje kur kam dal dhe hyrë në Kosovë, kam hyrë që 20 vjet. Sa i përket Kurtit dhe Sveçlës si kompani kriminale unë jam në shtëpi, Të mos krijojnë marrëzira, e të kërcënojnë as Pacollin”.

“Lokacioni imë është është në shtëpi, për Sveçlen, edhe për shefin e tij, dhe për ndërmarrjen e tyre kriminale”.

“Le ti ndalin këto shpifje me gjithë këtë grup kriminal qe e kane kapur Qeverinë. Lokacioni im është në shtëpi, nëse don me ardh me kqyr ku jam le ta merr edhe Albin Kurtin me veti”, tha Thaçi.

I pyetur nëse ka qenë Pacolli me të në veturë, Thaçi ka thënë se kjo është shpifje.

“Kjo është një shpifje tjetër ordinere”, tha ai.
Shtuar më 29/04/2020, ora 23:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori