Të shtunën protestë, “Drejtësi dhe Dinjitet para Negociatave”
Rrjeti i Grupeve të Grave të Kosovës dhe Thirrjet e Nënave, kanë paralajmëruar protestë paqësore me moton “Drejtësi dhe Dinjitet para Negociatave”, e cila do të mbahet të shtunën duke filluar nga ora 11:00.

Kërkesat kryesore në këtë protestë, sipas organizatorëve janë, që mos të ketë negociata me Serbinë pa kërkuar falje ky shtet, pastaj të kthehen të pagjeturit, drejtësi për krimet dhe dhunimet gjatë luftës, si dhe kompensim për dëmet morale dhe ekonomike. /albeu.com/
Shtuar më 02/11/2012, ora 16:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori