Të rinjtë kosovarë pesimistë për vitin 2015
Të rinjtë kosovarë janë shprehur pesimistë për të ardhmen e tyre gjatë vitit 2015">2015, duke thënë se problemi më i madh për ta mbetet papunësia dhe fenomeni i emigrimit masiv nga vendi.

Ata nuk kanë lënë pa përmendur edhe faktin se të rinjtë nuk mund të lëvizin të lirë në zonën Shengen.

Të pyetur nga Rel, shumica e të rinjve thonë se nëse do të kishin mundësitë, do të iknin jashtë.

Dëshira e tyre mbetet që Kosova të jetë një shtet që ofron më shumë mundësi për një jetesë më të mirë dhe të mos ketë politizim të skajshëm, sikundër ka./albeu.com/
Shtuar më 04/01/2015, ora 14:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori