Të gjithë kundër Thaçit, drejtues të VV-së i bashohen protestës (FOTO LAJM)

DrejtuesVetëvendosjes i janë bashkuar protestës së thirrur prej tyre kundër planit Thaçi-Vuçiç për ndarjen e Kosovës.

Shihet se në protestë tanimë ndodhet edhe kryetari Albin Kurti.

Protesta filloi në ora 14:00 me moton “Një popull s’i nënshtrohet një njeriu”.

Protestën e Vetëvendosjes e përkrahin edhe deputetë të LDK'së, Vjosa Osmani, Haxhi Avdyli dhe deputeti i pavarur Korab Sejdiu.
Shtuar më 29/09/2018, ora 14:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori