Të dhënat e fundit nga KQZ: Rreth 46% e votuesve morën pjesë në zgjedhjet e sotme (FOTO LAJM)

Sipas të dhënave të fundit nga KQZ në zgjedhjet e sotme në Kosovë kanë marrë pjesë 46% votuesve të regjistruar.

Sipas 92 për qind të votave të përpunuara i bie që në këto zgjedhje kanë marrë pjesë rreth 775 mijë votues.

Sipas EXIT-POLL të institutit PIPOS këto zgjedhje me 41,8 për qind i ka fituar Lëvizja Vetëvendosje.

E dyta është Partia Demokratike e Kosovës me 16,5 për qind të votave dhe e treta Lidhja Demokratike e Kosovës me 15,2 për qind.

E treta në këto zgjedhje është Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 7,2 për qind të votave dhe e fundit Nisma Socialdemokrate me 2.6 për qind e që i bie të mos e ketë kaluar pragun zgjedhor.

Shtuar më 14/02/2021, ora 19:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori