Takohen O’Connell-Kurti, kjo është arsyeja
Ambasadori i Britanisë së Madhe, Ruairi O’Connell ka vizituar sot Lëvizjen Vetëvendosje, ku ka zhvilluar një takim me kryetarin e partisë, Albin Kurtin, dhe shefin e Grupit Paralamentar, Glauk Konjufcën.

Sipas njoftimit të VV-së, temë diskutimi e këtij takimi kanë qenë zhvillimet e fundit politike, ku vëmendje të veçanta iu është kushtuar luftimit të korrupsionit dhe krimit.

Ja njoftimi i plotë:

Ambasadori Ruairi O’Connell pritet në takim në Lëvizjen VETËVENDOSJE!

Në selinë qendrore të Lëvizjes VETËVENDOSJE! në Prishtinë, sot, kryetari i VETËVENDOSJE!-s, Albin Kurti, së bashku me kryetarin e Grupit Parlamentar, Glauk Konjufca, pritën në takim ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë, Ruairi O’Connell.

Në takim u diskutua për situatën e përgjithshme në vend me theks të veçantë për zhvillimet e fundit politike e institucionale. Kurti e Konjufca e njoftuan ambasadorin O’Connell me qëndrimet dhe idetë e Lëvizjes VETËVENDOSJE! për daljen nga kriza në të cilën ndodhet Kosova. Vëmendje e veçantë iu kushtua nevojës për reformën në drejtësi si parakusht për luftimin e suksesshëm të korrupsionit dhe krimit.

Të dy palët potencuan rëndësinë e marrëdhënieve sa më të mira e bashkëpunimit sa më të ngushtë mes Republikës së Kosovës dhe Mbretërisë së Bashkuar si dhe për kontakte e takime të vazhdueshme në të ardhmen. /albeu.com/
Shtuar më 06/02/2018, ora 17:29

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori