Takohen liderët e bllokut
Blloku LDK-AAK-NISMA dhe Vetëvendosje kanë nisur takimin e rradhës në ambjentet e Kuvendit të Kosovës.

Ky takim vjen një ditë pasi liderët partiakë të partive në koalicion folën individualisht me Atifete Jahjagën.

Të dy kampet politike, si VLAN, ashtu edhe PDK-ja nuk kanë lëvizur nga qëndrimet e tyre lidhur me kryeparlamentarin.

PDK-ja thotë se të drejtën për kryetar të Kuvendit e kanë ata, ndërsa nga VLAN-i thonë se posti iu takon atyre, pasi e kanë shumicën e deputetëve në parlament. /albeu.com/
Shtuar më 30/09/2014, ora 13:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori