E FUNDIT/ Rama prezanton 3 emrat e parë që do kryesojnë listat e 25 prillit
Takimet me Ashton nuk kanë marrë fund
Në Bruksel së shpejti priten raunde të reja të dialogut në kabinetin e Katherin Ashton në të cilat do t’i kushtohen zbatimit të marrëveshjes.

“Jeni mashtruar nëse keni menduar se raundi i kaluar në mes Hashim Thaçit dhe Ivica Daçiqit te Katherin Ashton është i fundit”, ka thënë një diplomat evropian për agjencinë serbe Tanjug.

Ai ka sqaruar se në Bruksel janë të vetëdijshëm se çështja e zbatimit të marrëveshjes është shumë e komplikuar që të mund të zgjidhej vetëm në nivelin e grupeve punuese dhe për këtë arsye është e nevojshme vazhdimi i dialogutnivelin e lartë politik. /albeu.com/
Shtuar më 23/04/2013, ora 13:44

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori