Takim urgjent mes Veselit dhe Mustafës para votimit të demarkacionit
Pika e rendit të ditës në lidhje me ratifikimin e marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi, përfundimisht pritet të shtyhet.

Shkaktar i kësa shtyrje është Lista Serbe e cila nuk do të marre pjesë në votimin për ratifikimin e kësaj marrëveshje.

Kjo ka bërë që liderët e koalicionit qeverisës të zhvillojnë një takim urgjent para seancës së Kuvendit.

Megjithatë shtyrja e ratifikimit të demarkacionit do të kishte pasoja fatale sa i përket liberalizimit të vizave. /albeu.com/

Shtuar më 01/09/2016, ora 10:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori