E FUNDIT/ Dinamon e "braktis" trajneri dhe Miccoli (FOTO LAJM)
Tahiri: Ekipi për Asociacionin pa autorizim për të hartuar Statutin
Ekipi menaxhues për përgatitjen e themelimit të Asociacionit të komunave me shumicë serbe, ka bërë me dije se ka marrë autorizimin për të filluar nga puna.

Por këtë e ka kundershtuar ministrja Edita Tahiri, pasi sipas saj ekipi nuk do ta ketë në mandat që ta hartojë i vetëm Statutin e Asociacionit, pasi draftin e këtij dokumenti do ta punojë edhe një ekip i Qeverisë, ndërsa procesi do të mbikqyret nga OSBE-ja dhe Zyra e BE-së në Kosovë.

Ajo ka këmbëngulur se puna nuk do të fillojë nëse Kosova nuk merr kodin telefonik dhe pa u shpallur i pavarur KOSTT, transmeton "Koha Ditore". /albeu.com/

Shtuar më 09/09/2016, ora 16:38

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori