Surroi: Krimi ka zaptuar Kosovën
Pas një heshtje dy vjeçare për politikën publicisti Veton Surroi shpreh mllefin e tij për degradimin e Kosovës në vazhdimësi. E vemja gjë që ka avancuar në këto 14 vite janë fatet personale dhe materiale të shtresës politike, por jo ajo e njerëzve të tjeshtë, ka theskuar Surroi.

Ndërsa sa i takon marrëveshjes së arritur mes Kosovës dhe Serbisë ai ka vlerësuar se kjo është marrëvesja e parë e arritur mes tyre dhe do të dojë kohë, shkruan "Zëri".

Sipas tij, në përgjithësi shqiptarët në shekullin XXI janë i vetmi popull evropian, i cili ende ballafaqohet me kalimin e pragut normal demokratik, me kalimin në zgjedhjet e lira.
/albeu.com/
Shtuar më 11/06/2013, ora 11:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori