Surprizon VV-ja, ky është rezultati i 65 % të votave në Kosovë

Lëvizja Vetëvendosje ka kaluar në vend të dytë sipas raportimeve të Demokracia në Veprim.

Bëhet fjalë për numërimin e 65 për qind të votave sipas saj dhe në vend të parë qendrojnë PDK-AAK-NISMA me 34.6 për qind, e ndjekur nga Vetëvendosja me 25.8 për qind, ndërkohë që LDK-AKR, radhitet e treta me 26.2 për qind të votave.

Shtuar më 11/06/2017, ora 22:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori