Sulmoi gazetarin, lirohet Fitim Thaçi
Pëlqej
Sapo është liruar Fitim Thaçi, i dyshuari për sulmin fizik ndaj gazetarit Vehbi Kajtazi.

Lajmin e ka konfirmuar, avokati i tij, Gazmend Halilaj.
Thaçi është liruar nga paraburgimi dhe procesi gjyqësor ndaj tij ka përfunduar.

“Është marrë vendim që ai të lirohet dhe iu është shqiptuar dënimi me kusht në periudhë 4 mujore”, tha Halilaj, njofton Express.

Fitim Thaçi, akuzohet për sulm ndaj gazetarit Vehbi Kajtazi. Atij fillimisht iu caktua masa e paraburgimit nga Gjykata Themelore në periudhë njëmujore. /albeu.com/


Shtuar më 14/11/2017, ora 18:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori