Sulmohen zyrat e presidentes Jahjaga
Gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm objekti i Kuvendit të Kosovës, është sulmuar me koktej molotovi. Lajmi është bërë i ditur nga zyrtarë të Presidencës së Kosovës.

Ndërkohë ende nuk dihet se kush e ka bërë këtë veprim si dhe në ka ndonjë informacion zyrtarë për këtë.

Gazeta Express ka kontaktuar me Sekretarin e Kuvendit, Ismet Krasniqin, i cili ka thënë se është duke shkuar te objekti i Parlamentit. Ka thënë se posa të shoh gjendjen e objektit do të flasë për media. /albeu.com/

Shtuar më 12/03/2016, ora 10:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori