Sulmohen pikat e kufitare Kosovë-Serbi
Një sulm i armatosur dhe të shtëna ndaj postës kufitareDobrosin është regjistruar natën e kaluar ku mësohet se ka pasur dëme dhe persona të plagosur. Ngjarja është shënuar në pikat kufitareDobrosin dhe Konçul, që lidhin Luginën e Preshevës me Kosovën.

Sipas “Zërit”, të shtëna armësh janë dëgjuar edhe në afërsi të pikës kufitare Konçul. Lidhur me këtë ngjarje në këtë pjesë të kufirit nuk janë deklaruar autoritetet e Serbisë. n/albeu.com/
Shtuar më 08/10/2012, ora 13:07

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori