Stuhi e dallgë, Ulqini e Velipoja të shkatërruara pas goditjes së motit të keq (FOTO LAJM)

Për të dytën herë këtë verë pjesa veriore e Shqipërisë, u godit nga moti i keq.

Mijëra pushues po relaksoheshin në bregdetin shqiptar por u tmerruan nga dallget e stuhite, ndersa dy persona u mbytën si pasojë e dallgëve të mëdha.

Më e prekura ishte Velipoja, Shëngjini dhe Uliqini në Malin e Zi.

Përveç dallgëve, stuhitë shkatërruan edhe plazhet, ku përmes këtyre imazheve mund të shihni si mbeti Velipoja dhe Ulqini.

Edhe kete vit numri më i madh i pushuesve vijon te jete nga Kosova.
Shtuar më 28/07/2019, ora 23:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori