Stefanoviq: Nuk je sovran me figurimin e yllit
Borislav Stefanoviq
Shefi i ekipit negociator serb , Borisllav Stefanoviq vazhdon të përsëris se me marrveshjen e arritur në Bruksel , Serbia nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës.

Sipas tij , me këtë marrveshje iu dha jetë e re Rezolutës 1244 në skenën ndërkombëtare.

“Nuk mund të thuani se jeni shtet sovran dhei barabartë me të tjerët , kur përfaqësoheni me një yll dhe referencën në dy dokumente ndërkombëtare”, ka thënë Stefanoviq.

Ai i ka quajtur jo të drejta qëndrimet që dëgjohen nga Vashingtoni dhe Prishtina se kjo marrveshje do të ndihmoj procesin e njohjeve të Kosovës.
Shtuar më 26/02/2012, ora 20:23

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori