Spiunët britanikë vinë në Kosovë, misioni është Vuçiç
Shërbimi i Inteligjencës së Britanisë së Madhe ‘ M16’ është zhvendosur nga Maqedonia për në Republikën e Kosovës.

Kështu shkruan medium serb ‘Novosti’ të cilët thonë se një gjë e tillë është bërë gjatë ditës së mërkurë, në prag të vizitës së presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në Kosovë.

Siç shkruan medium serb referuar në burimet e tyre të inteligjencës, thuhet se kjo vizitë e Vuçiqit mund të nxisë tensione dhe përmban në vete një rrezik të madh.


Shtuar më 07/09/2018, ora 15:02
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori