Spitali ushtarak i UÇK-së është kthyer në rrënojë
Në një objekt në Potok të Podujevës, mjekoheshin ushtarët e plagosur të Zonës Operative të Llapit.

Në ditët e sotme, ky objekt nuk përdoret për asgjë, pasi aty ka me bollëk rrënoja e mbeturina.

Afrim Bajçinovci, njëri nga banorët e paktë të kësaj zone dhe ndër 118 personat që në atë kohë shërbente këtu, fajtorë për shkatërrimin e objektitinstitucionet që sipas tij nuk e ruajtën atë pasi u rinovua në vitin 2000 nga një organizatë e huaj, raporton Klan Kosova.

Në Agjencinë për Menaxhimin e Komplekseve Memoriale, thonë se për restaurimin e objektit duhet të pranojnë kërkesë nga ata që dikur kanë shërbyer aty.
Shtuar më 06/07/2019, ora 21:41

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori