Spitali jep detaje për të helmuarit: Dy gra ishin shtatzëna
Drejtoria e ShSKUK bën të ditur se Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare janë lajmëruar 9 pacientë me kruarje të duarve të intenzitetit të ultë.

“Dy nga to kanë patur edhe vjellje. Të gjitha kishin ndjenjë diskonforti dhe frikë. Te të gjitha rastet nuk ka patur sindromë infeksioze dhe gjendja e përgjithshme është stabile”, thonë nga ShSKUK.


Ja njoftimi i plotë:

Në ora,11:58, në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare, janë lajmëruar 9 pacientë të gjinisë femërore, dy prej tyre shtatzënë, me kruarje të duarve të intenzitetit të ultë.

Dy nga to kanë patur edhe vjellje. Të gjitha kishin ndjenjë diskonforti dhe frikë. Te të gjitha rastet nuk ka patur sindromë infeksioze dhe gjendja e përgjithshme është stabile.Pacientët pohojnë se menjëherë pas hapjes së zarfeve brenda në kuti të votimeve kanë ndjerë aromë kundërmuese.

Ekipa kujdestare e Klinikës Infektive kanë ndërmarrë masat e duhura duke i spitalizuar dhe duke i ofruar ndihmën e duhur mjekësore.Konziliumi i ShSKUK dhe Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në vazhdimësi janë duke e monitoruar gjendjen shëndetësore të pacientëve të spitalizuar.
Me respekt, Drejtoria SHSKUK.
Shtuar më 13/10/2019, ora 14:24

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori