Sot Veseli rizgjidhet Kryetar i Kuvendit
Sot vazhdon seanca konstituive e Kuvendit të Kosovës, e cila fillon në ora 11:00.

Thirrja e seancës është bërë pas kërkesës së PAN-it dhe AKR-së, të cilët pas një takimi maratonik që kanë mbajtur dje nga mëngjesi deri në orët e mbrëmjes me Listën Serbe, kanë kërkuar mbajtja e vazhdimit të seancës për nesër.

Kuvendi për disa herë ka dështuar që të zgjedh organet drejtuese të tij, ndërsa pritet që sot të zgjidhet kryetari dhe nënkryetari pas marrëveshjes që PAN ka arritur me AKR-në.
Shtuar më 07/09/2017, ora 08:18

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori