Sot takimi i fundit për hapjen e negociatave për MSA-në
Sot Ministrja e Integrimeve Vlora Çitaku së bashku me delegacionin e saj do të udhëtoj drejt Brukselit për takimin e fundit përgatitor për hapjen e negociatave për MSA-në.

Sipas saj, draft marrëveshja që është tani dhe pritet të marrë dritën e gjelbër nga anëtarët e BE-së, përmban të gjitha komponentët e MSA, ngjashëm me vendet e rajonit, njfoton RTK.

“Jemi në rrugë të mbarë që paralelisht me negocimin e MSA-së, të përmbushim kriteret afatmesme. Përmbushja e reformës zgjedhore është një ndër sfidat me të cilat ne duhet të prodhojmë rezultate sikurse organizimi i zgjedhjeve të lira dhe transparente. Më 5 shtator kemi afat të japim imputet e fundit për raportin e progresit”, ka deklaruar Çitaku. /albeu.com/
Shtuar më 04/09/2013, ora 11:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori