Sot, raundi i dhjetë i bisedimeve
Delegacionet e Kosovës dhe Serbisë kanë udhëtuar drejt Brukselit. Ata pritet të takohen në mesditë për të biseduar rreth marrëveshjes dhe pikat ku mund të bien dakord për veriun e Kosovës.

Bisedimet që zhvillohen sot me kërkesë të përfaqësues së lartë të BE-së, Catherine Ashton shënojnë raundin e dhjetë.

Raportuesit nga Brukseli përmendin mundësinë që marrëveshja të nënshkruhet në orën 15 nga kryeministrat Daçiq-Thaçi.

raundin e nëntë të bisedimeve Kosovë – Serbi, i cili kishte zgjatur rreth 14 orë, nuk u arrit marrëveshja e pritur dhe propozuar nga BE, ndonëse qe paralajmëruar se palët ishin shumë afër. /albeu.com/

Shtuar më 19/04/2013, ora 09:55

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori