Kush është biznesmeni u ekzekutua me pistoletë silenciator në mes të Tiranës
Sot, prova e dytë e Kuvendit të Kosovës
Sot, deputetët e Republikës së Kosovës, për herë të dytë brenda dy muajve do të provojnë të zgjedhin kryetarin e Kuvendit.

Edhe këtë herë, të dy blloqet, si PDK-ja, ashtu edhe LAN, tashmë së bashku me Vetëvendosjen shkojnë në Kuvend pa një marrëveshje të qartë politike.

Sipas vendimit që dha Gjykata Kushtetuese, PDK-ja do ta propozojë kryetarin e Kuvendit, shkruan Epoka e Re.

Nominimi i PDK-së është bërë tani me dije dhe ai është Arsim Bajrami.

Ndërkaq, paqartësi ka edhe nga kampi LDK-AAK-NISMA, ndërsa Ramush Haradinaj ka thënë se ngërçi politik do të zgjidhet brenda parlamentit. /albeu.com/
Shtuar më 18/09/2014, ora 09:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori