Sot përurohet edhe një rrugë që bashkon Shqipërinë me Kosovën
Pëlqej
Shefja e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë, Natalia Apostolova së bashku me autoritetet e Kosovës dhe Ambasadorin e Republikës së Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, do të përurojnë sot rrugën e ndërtuar rishtas midis Krushevës dhe Shishtavecit, që lidh Kosovën">Kosovën dhe Shqipërinë, të financuar nga Bashkimi Evropian.

Investimi është pjesë e Programit për Bashkëpunim Ndërkufitar të IPA-s dhe synon të lehtësojë komunikimin mes banorëve nga dy anët e kufirit.


Shtuar më 22/05/2018, ora 07:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori