Sot një komandant intervistohet nga Specialja
Gjykata Speciale po vazhdon të dërgoje ftesa për intervistim për disa ish-luftëtar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK).

Sot në pyetje nga prokurorët e Gjykatës Speciale, Komandanti i Brigadës 136, z. Salih Lajçi.

Sipas OVL UÇK në Pejë, Komandanti është invalid i luftës e gjithashtu vëlla i heroit Selman Lajçi.

Kjo familje ka dhënë shumë për liri, e gjithashtu, është një familje e shkolluar që kontribuan edhe për ndërtimin e paqes dhe shtetit të Kosovës.
Shtuar më 14/03/2019, ora 08:28

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori