Sot ndizen qirinj për nder të viktimave që humbën jetën në aksident me ambasadoren turke
Ndizen qirinj për viktimat në trafik, 6 persona humbin jetën">jetën vetëm në dy ditët e fundit Për nder të Ditës Botërore për Përkujtimin e Viktimave në Trafikun Rrugor bëhet ndezja e qirinjve në përkujtim të viktimave që kanë humbur jetën">jetën në aksidente në trafikun rrugor, para Teatri Kombëtar në ora 18:00.

E diela e tretë e muajit nëntor, është Dita botërore e përkujtimit të viktimave në trafikun rrugor.

Kjo ditë shënohet me qëllim të përkujtimit të miliona njerëzve që humbin jetën">jetën në aksidentet rrugore, por njëkohësisht edhe për mbështetje ndaj familjarëve të viktimave.

Aksidentet e trafikut tash e sa vite nuk janë sfidë vetëm e shoqërisë dhe vendit tonë, por një shqetësim i madh global, i cili në shumicën e vendeve të botës është vrasësi më i madh i njerëzve.

Vetëm në dy ditët e fundit kanë ndërruar jetë 6 persona si pasojë e aksidenteve.

4 persona të një familje humbën jetën">jetën si pasojë e një aksidenti që ndodhi të premten mbrëma në Mramor të Prishtinës, ndërsa mbrëmë nga një aksident i ndodhur në Malishevë ka ndërruar jetë dhe një grua.

Ndërsa, për shkak të një aksidenti të ndodhur më 12 nëntor, një person ka ndërruar jetë ditën e djeshme në QKUK.


Shtuar më 18/11/2018, ora 09:04

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori