Sot mos i prishni planet për motin, mund të shkoni edhe në pishinë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë do të mbaj motë me diell, përjashtuar perëndimin dhe jugperëndimin e vendit ku ka mundësi të vogla që atje të ketë zhvillim të vranësirave dhe riga të izoluara shiu.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-7m/s.Temperaturat minimale parashihenlëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihenlëvizin ndërmjet 26-28 gradë Celsius.


Shtuar më 16/09/2018, ora 08:22
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori