Sot mblidhet kryesia, vendos për demarkacionin
Kryesia e Kuvendit mblidhet sot në orën 17:00 për të caktuar edhe zyrtarisht seancën e Demarkacionit.

Seanca e Demarkacionit do të mbahet të martën në orën 14:00 dhe këtë e ka konfirmuar edhe kryeministri, ka njoftuar zyra e kryetarit të Kuvendit.

E kjo seancë pritet të caktohet edhe zyrtarisht nga kryesia e Kuvendit, që do të mblidhet sot në orën 17:00.

Me kalimin e deputetes Donika Kadaj – Bujupi nga Vetëvendosje në AAK, janë siguruar 79 vota për Demarkacion e nevojitet vetëm edhe një tjetër votë për ratifikim.


Shtuar më 15/03/2018, ora 16:25

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori