Sot mbahet seanca, PDK-ja ka thënë se nuk merr pjesë
Sot deputetët e Kosovës do të mbajnë seancën e rradhës konstetuive.

Në këtë seancë pritet të marrë pjesë vetëm opozita, pasi Flora Brovina dhe PDK-ja nuk pritet që të marrin pjesë.

Brovina theksoi se pas shumë debatesh ka vendosëur të mos marrë pjesë në seancë, për shkak se kjo seancë nuk është vendosur nga vetë ajo.

“Ne jemi të gatshëm të thërrasim seancë për 24 orë nëse ka shenja për marrëveshje politike paraprake” ka shtuar Brovina.

Blloku ka paralajmëruar se do të marrë pjesë në seancë dhe se nuk do të ndalet derisa në Kuvend të vijë Brovina dhe deputetë të tjerë të PDK-së. /albeu.com/
Shtuar më 09/10/2014, ora 08:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori