Sot, Haradinaj përballet me protestë në komunën ku udhëheq AAK
Kryeministri Ramush Haradinaj do të pvrballet sot me protestën e parë si kryeministër në komunën ku udhëheq partia e tij. Ai do të vizitojë Komunën e obiliqit në orën 11:00 por tashmë banorët e katër lagjeve të Obiliqit si lagja Mjekiqi, Mirena, Berbatofci dhe janë duke protestuar sot që nga ora 7:00 e mëngjesit përball objektit të kësaj komune.

Ata kanë bllokuar komunën e Obiliqit pasi që duan që kërkesat e tyre të plotësohen. E kërkesat e tyre kanë të bëjnë që të kthehet korniza e shpronësimit prej fillimit do të thotë që nga zero dhe të pranohet punësimi. Kryetar i Komunës të Obiliqit është Xhafer Gashi i AAK-së./albeu.com/
Shtuar më 12/09/2017, ora 09:20

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori