Sot gjakovarët ia bënë ditë pushimi vetes, mësoni arsyen
Kryetari i komunësGjakovës, Ardian Gjini ka marrë vendim që 14 qershorin, ditën e Çlirimit të Gjakovës ta shpallë ditë pushimi.

Ky pushim vlen për të gjitha institucionet lokale dhe ato arsimore në komunën e Gjakovës.

Sipas dokumentit në faqen zyrtare të komunësGjakovës, Gjini ka marrë këtë vendim duke pasur për bazë ligjin për vetëqeverisje lokale.


Shtuar më 14/06/2018, ora 09:57

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori