Sllobodan Millosheviç është gjallë?!
Pëlqej
Admirali kroat në pension Davor Domazet-Losho, ka thënë se ish presidenti serb, Sllobodan Milosheviç, është i gjallë dhe se arkivoli në funeralin e tij ishte bosh.

Sipas Domazet-Losho, Millosheviç së bashku me dy gjeneralë të tjerë kroatë, gjithashtu në pension, janë mbledhur në Asamblenë e Përgjithshme të Kroacisë, për të mbajtur leksione.

"Arkivoli në funeralin e Milosheviçit, i varrosur në vitin 2006, ishte bosh", ka thënë ai.

Por, deklarata të tilla janë quajtur si skandaloze nga mediet serbe, të cilat thonë se Domazet-Losho nuk ishte mjaft i sigurt për atë nëse Milosheviç është gjallë, por ka thënë se nuk është e garantuar se ai është varrosur në Pozharevc. /albeu.com/
Shtuar më 20/03/2017, ora 13:10
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori