Skandal, testi pranues për Mjekësi ka gabime (FOTO LAJM)

Disa pyetje në testin e maturës për pranim në Fakultetin e Mjekësisë janë hartuar me gabime drejtshkrimore, kuptimore, logjike dhe teknike.

Sipas Raportit të Komisionit të Ankesave, testet e dy nxënësve Leart Blakaj dhe Rona Mustafa nuk janë lexuar në mënyrë të rregullt nga lexuesi optik.

Gabime tjera janë se pyetjet kanë pasur dy përgjigje të sakta, dy përgjigje të njëjta etj, transmeton Express.

Pavarësisht këtyre gabimeve, një komision tjetër i formuar nga Fakulteti i Kimisë, ka tentuar t’i mbulojë gabimet e kolegëve të tyre. /albeu.com/
Shtuar më 03/08/2014, ora 14:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori