Sistemi i doganës së Kosovës nuk funksionon, pritet rregullimi nesër
Sistemi ASYCUDA që shërben për zhdoganim e mallrave në Doganën e Kosovës ka rënë gjatë ditës së sotme dhe i njejti pritet të rregullohet deri nesër. Mallrat nuk mund të doganohen pa u rregulluar ky sisitem. Zëdhënësi i DoganësKosovës, Adriatik Stavileci ka thënë se po punohet për t’u rregulluar serveri, mirëpo sipas tij gjatë të shtunave nuk ka doganim të madh.

“Është prish një lloj serveri, jemi tu punu me rregullu. Sot është prish, deri nëser pritet mu rregullu”, ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Doganës, Adriatik Stavileci, përcjell express.

Mallrat nuk mund të kalojnë pa u zhbllokuar ky sistemi. Megjithatë, Stavileci thotë se dita e shtunë nuk ka doganim te madh.

“Nuk mujn me pas doganim pa u ndreq sistemi, zakonisht e shtunja nuk është një ditë që ka doganim të madh. Shpresoj që e rregullojnë”, përfundoi ai. /albeu.com/
Shtuar më 03/03/2018, ora 17:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori