Molliqaj: Sistemi arsimor është hapësirë për punësim militantësh
Me rastin e fillimit të ri shkollor deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dardan Molliqaj është shprehur i zhgënjyer me sistemin arsimor të Kosovës. Sipas tij arsimi në Kosovë është për punësim militantësh, shkruan albeu.com.

"Sot është dita e fatosave që përplot gëzim e shpresë iu bashkuan për herë të parë sistemit tonë të edukimit.
Çdo shtator gjenerata të reja bëhen pjesë e këtij sistemi, të shoqëruar nga shpresa e prindërve që të arsimojnë mirë fëmijët e tyre.

Këto pritje të qytetarëve janë zhgënjyer përherë e më shumë nga pushtetet që arsimin asnjëherë nuk e trajtuan më shumë se sa si hapësirë për punësim militantësh dhe përfitim tenderash.
Prandaj na duhet ndryshimi. Nëse për asgjë tjetër, për të arsimuar më mirë brezat e ri. Urime fillimi i vitit të ri shkollor!" ka shkruar Molliqaj.
Shtuar më 04/09/2017, ora 13:17

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori