Simiç përqesh kundërshtarët me "Kosovë e Metohi"
Pëlqej
Kryetari i Listës Serbe, Slavko Simiç, pas dorëzimit të listës së kandidatëve për deputet në Komisionin Qendror Zgjedhor, ka thënë se ata janë opsioni më i fortë i serbëve të Kosovës karshi të tjerëve që i ka quajtur "labil".

Simiç ka qenë i shoqëruar nga një numër i madh i kryetarëve të komunave me shumicë serbe sidomos nga veriu, dhe gjatë deklaratë së tij iu referua Kosovës "Kosovë e Metohi".

Simiç ka refuzuar të komentojë deklaratën e të nominuarit për kryeministër nga koalicioni PDK-AAK-NISMA i cili ka thënë se nuk do të ketë Asociacion të Komunave serbe. /albeu.com/

Shtuar më 19/05/2017, ora 13:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori