Sillen nga Serbia, varrosen në Drenas 4 persona
Sot në varrezat e fshatit Zabel i Ulët të komunës së Drenasit do të rivarrosen mbetjet mortore të 4 personave të zhdukur gjatë luftës së Kosovës e të rivarrosur në Rudnicë të Serbisë.

Ceremonia e varrimit të tyre do të nisë sot nga ora 16:00.

Të katër personat, janë vrarë dhe masakruar nga policia dhe ushtria serbe gjatë luftës së Kosovës. /albeu.com/
Shtuar më 19/09/2014, ora 12:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori