Siç pritej, edhe LDK nuk e ndal Thaçin të diskutojë për kufijtë
Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe të Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë lëshuar sallën e Kuvendit të Republikës së Kosovës.

Një veprim i tillë është bërë pasi nuk kanë marrë përkrahjen e pozitës për rezolutën që ia ndalon presidentit Thaçi të diskutojë për kufijtë e Kosovës në Bruksel.

Edhe pse kishte deputetë të mjaftueshëm në sallë për rezolutën kanë votuar vetëm 50 deputetë ndërsa nuk ka pasur asnjë abstenim dhe asnjë votë kundër.

Deputeti i Aletrantivës ka deklaruar se ishin shumë afër për t’u marrë vesh, por pavarësisht rezoluta nuk u përkrah.

Pas lëshimit të sallës në Kuvend kanë mbetur vetëm 53 deputet.


Shtuar më 01/11/2018, ora 12:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori