Si ndodhi rrëmbimi dy milionësh i Valon Dreshajt
Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka kryer krime të shumta pasluftës, përfshirë edhe vrasje politike për qëllime të themeluesve të tij.
Shkumbin Mehmeti ishte dënuar edhe për një rast tjetër, atë të rrëmbimit të pronarit të firmës “Intercoop”, Valon Dreshaj.

Këtij i ishin kërkuar dy milionë euro, para këto që i duheshin grupit për të funksionuar dhe vazhduar veprimtarinë.

Por, Mehmeti thotë për Zona e Debatit se një milion i mori dikush tjetër. /albeu.com/
Shtuar më 11/01/2018, ora 22:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori