Si do të jetë moti në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë temperatura minimale do të shkojnë deri në 0 gradë Celsius.

“Do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me intervale me diell. Temperaturat minimale parashihenlëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihenlëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të shënoj rritje mbi vlerat e normales. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe juglindjes me shpejtësi 1 deri 5 m/s”, njofton IHMK.


Shtuar më 07/02/2019, ora 08:10

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori