Si do të jetë moti në 11 vjetorin e Pavarësisë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë vikendit në vendon tonë temperaturat minimale parashihenlëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihenlëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius.

“Vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të lartë atmosferik, dukshëm mbi vlerat e normales. Në këtë gjendje meteorologjike do të mbajë mot me vranësira të shpërndara dhe me diell. Temperaturat minimale parashihenlëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihenlëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes”, njofton IHMK.
Shtuar më 16/02/2019, ora 08:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori