Shtyhet mbledhja e kryesisë, shfuqizimi i Speciales ishte në rend dite
Kryetari i Kyresisë së Kuvendit të Kosovvs Kadri Veseli e ka ndërprerë mbledhjen vetem pak minuta para se te fillonte.

Ndërkaq, shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti ka thënë se sot ishte në rend dite edhe kërkesa e shfuqizimit të Gjykatës Speciale.

Kjo ishte e befasishme pasi në rendi dite nuk ishte përcaktuar si nen por Hota bëri të ditur se do të shqyrtohej në rubrikën e kërkesave.

Ndërkaq, edhe sot Ambasadori i SHBA-ve, Greg Delawie ka shkuar në presidnecë dhe është takuar edhe me Kadri Veselin. Pak para vizitës ai doli para mediave dhe tha se Specialja nuk duhet të shfuqizohet pasi është në të mirën e Kosovës./albeu.aom/
Shtuar më 17/01/2018, ora 12:12

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori