Shtrenjtohet energjia elektrike
Zyra e Rregullatorit për Energji ka marrë vendim për shtrenjtim të energjisë elektrike për 8.9 për qind. Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësja e ZRRE-së, Adelina Murtezaj në një prononcim për Radion Evropa e Lirë
“Sot në takimin e bordit të ZRRE-së, pasi që janë shqyrtuar aplikacionet e dy ndërmarrjeve të energjisë, KEK-ut dhe KOST-it, përfundimisht bordi ka vendosur që tarifat e reja të energjisë elektrike të reflektojnë një ngritje prej 8.9 për qind”, theksoi ajo. /albeu.com/
Shtuar më 20/06/2012, ora 13:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori