Shqiptarët e Belgjikës në protestë para ambasadës franceze për Haradinajn
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Me iniciativën e deputetit shqiptar të Brukselit, Amet Gjanaj, dhe me mbështetjen e shoqatave shqiptare të Belgjikës, gjatë ditës së sotme u mbajt një tubim përpara ambasadësFrancës në Bruksel, për të kërkuar lirimin e Ramush Haradinajt.

Gjatë tubimit, qarkulloi peticioni për kërkimin e lirimit të tij nga Franca.

Të gjitha fletët e peticionit bashkë me një kërkesë të shkruar, dhe librin e profesorit Nusret Pllana mbi evidentimin e krimeve të serbëve gjatë shekujve, deputeti ia dorzoi përfaqësuesit të ambasadësFrancës. /aleu.com/
Shtuar më 11/01/2017, ora 20:45

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.