Shqiptari Adnan Dibrani zgjidhet deputet në Suedi
Suedi u zgjodhën 249 delegatë të parlamentit të Suedisë si dhe delegatët e 20 parlamentëve rajonale dhe të 290 kuvendeve komunale.

regjionin e Halandit, në listën e Partisë Socialdemokrate ishte edhe emri i Adnan Dibranit, i cili mori më shume vota nga të gjithë kandidatët e tjerë në regjionin e tij.

Akoma janë edhe 20 kuti votimi pa u numëruar, por se me votat qe ka marre Adnani është thuajse i sigurt se do të jetë deputet i Suedisë.

Për këtë fitore të tij, kanë ndikuar jo pak votat e shqiptarëve që jetojnë në rajonet e Varbergut, Falkemberg, Halmstad, Laholm etj. /albeu.com/
Shtuar më 18/09/2014, ora 12:28
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori