Shqiptarët vizituan varrezat në veri
Besimtarët myslimanë shqiptarë kanë vizituar varrezat që gjenden në pjesën veriore të qytetit.

Pas faljes së namazit të sabahut në xhamitë e Mitrovicës, afro 200 vetë - me autobusë dhe mjete private - kanë shkuar në varrezatveri të Mitrovicës, ku kanë nderuar të ndjerët e tyre, raporton Beta.

Pas qëndrimit të shkurtë, ata janë kthyer në shtëpitë e veta. Incidente nuk ka pasur.
Shtuar më 06/11/2011, ora 12:59

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori