Shqipëria ta kushtëzojë Serbinë
Aktivistët e Aleancës Kuq e Zi nga Elbasani e kanë kritikuar sërish vendimin e Parlamentit shqiptar për heqjen e vizave me Serbinë.
Sipas kësaj aleance, dy partitë kryesore në Shqipëri, Partia Demokratike dhe Partia Socialiste, e kanë braktisur Kosovën me këtë veprim në favor të Serbisë.

Siç raporton gazeta Tema, Aleanca Kuq e Zi shprehet se Shqipëria duhet ta kushtëzojë Serbinë me Kosovën dhe jo të hapë kufijtë për të pa kushte, në një kohë kur serbët kanë bllokuar kufijtë për kosovarët duke ngritur barrikada.
Shtuar më 05/11/2011, ora 21:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori